Prawna Windykacja Nalezności

Lokalizacja:
MiechówWindykacja Kraków: Odzyskiwanie długów to nie to samo, co egzekucja komornicza. Główny cel obu tych działań wydaje być taki sam – czyli odzyskanie długów i należności. Bazują one jednak na zupełnie innych prawach i zasadach.

Windykacja należności to mediacja między dłużnikiem a osobą czy instytucją, która udzieliła pożyczki. Tudzież wystawiała faktury za wykonane usługi lub za sprzedaż towarów na tak zwany termin płatności. Zawsze opieramy się na dialogu i negocjacjach. Firma windykacyjna, która reprezentuje daną osobę lub przedsiębiorstwo, nie zajmuje dóbr materialnych ani kont czy wynagrodzenia za pracę dłużnika. Takie prawo i obowiązek posiada tylko komornik. Firma windykacyjna stara się, by dłużnik dobrowolnie podpisał ugodę. Dzięki temu najczęściej udaje się wypracować kompromis. Taki, który zarazem reguluje należności i uwzględnia potrzeby i możliwości obu stron.

W praktyce wygląda to tak, że osoba chcąca odzyskać swoje należności, zwraca się do firmy windykacyjnej. Ta z kolei na jej wniosek nawiązuje kontakt z dłużnikiem. W większości przypadków , wierzyciel odzyskuje należne mu pieniądze. Jest to wygodne, bo nie musi się zajmować całym procesem odzyskiwania długów osobiście.

Wyślij wiadomość   |    Zgłoś Nadużycie  |    Edytuj  |    Wyświetlenia: 39
©2019 Bazaro - Darmowe ogłoszenia lokalne