Teatr Hothaus Zaprasza Na Spektakl

Lokalizacja:
Kraków

Teatr Hothaus i Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszają na spektakl „Mały Książę” w niepowtarzalnej, muzealnej przestrzeni.
Spektakl odbędzie się 8 października 2011 r. o godz. 19.00 w Sali Konferencyjnej Muzeum Lotnictwa Polskiego al. Jana Pawła 39.
Rezerwacje przyjmujemy pod adresem [email protected] oraz pod numerem telefonu: 606603560 i 795442679.
Ceny biletów:
Dorośli: 10 zł
Dzieci: 5 zł
Bilety do nabycia przed spektaklem w kasie Muzeum Lotnictwa
Dorośli nigdy sami nic nie rozumieją, a dzieci nie mogą im ciągle wszystkiego tłumaczyć, bo to doprawdy zbyt męczące.

Każdy człowiek – w szczególności dorosły – musi w swoim życiu znaleźć się na pustyni, żeby skonfrontować się z własną dorosłością. Tam spotyka małego człowieka sprzed lat, który pokazuje mu czym jest wierna miłość, przyjaźń, jaka jest hierarchia wartości. Ten mały człowiek przypomina nam niezwykłość życia wewnętrznego pozbawionego kalkulacji, pustych wyobrażeń i pragnień. Dziecko daje nam chwilę refleksji nad sensem tego, co robimy, jak snujemy nasze życie.
Nie myślcie, że „Mały Książę” jest lekturą dla dzieci – to dzieło jest prezentem od dziecka dla dorosłego, od prostoty dla kombinacji, od pokory dla pychy, od zdrowia dla choroby, od ciszy dla wrzasku, od skromności dla splendoru, od pięknych oczu dla ślepoty. Ten prezent otrzymuje Pilot wywiedziony na pustynię skrywająca wodę-życie – zostaje doprowadzony do studni, ale owa woda staje się prawdziwym źródłem życia nie tylko cielesnego, ale i wewnętrznego. W drodze do życia dorosły widzi Baobaby, które rozrastają się jak bezsensowne niszczące zło, spotyka Różę, w której rozpoznaje puste piękno, ale uczy się też tam prawdziwej bezinteresownej miłości. Zderzenie z planetą Króla, Pijaka, Pyszałka, Geografa, Człowieka Interesu jest jak spojrzenie w lustro, gdzie odbija się sformalizowana natura niejednego dorosłego. Pilot staje się świadkiem oswojenia Lisa – zwierzęcia mądrego, ale i przebiegłego, zwierzęcia, które po zdobyciu ufności mówi, że tylko sercem widzimy dobrze. Pilot znajduje odpowiedź dlaczego Latarnik może być przyjacielem Małego Księcia i dlaczego Wąż zabiera Małego Księcia z Planety Ziemia.
Ta nauka w drodze przez pustynię do studni życia jest tą, którą powinien przebyć każdy dorosły człowiek. Dlatego prosimy: „ Daj się kiedyś jakiemuś dziecku zabrać na pustynię”. Mały Książę jest lekturą dla dorosłych, nasz spektakl jest też dla dorosłych... od dzieci.
Reżyseria: Wojciech TerechowiczObsada:
Mały Książę: Jan Sigsworth
Pilot: Grzegorz Ciborowski
Róża: Antonina Jasieńków
Król: Bartłomiej Waśniowski
Lis: Sonia Świątek
Wąż: Sonia Świątek
Latarnik: Kacper Motyka
Pijak: Natan Waśniowski
Pyszałek: Natan Waśniowski
Człowiek Interesu:Jakub Jakubiec
Geograf: Michał Czechowski
Widzowie/Dzieci/Tron/Echo/Astronomowie: ZespółAsystent Reżysera: Marlena Topolska

Wyślij wiadomość   |    Zgłoś Nadużycie  |    Edytuj  |    Wyświetlenia: 193
©2019 Bazaro - Darmowe ogłoszenia lokalne